INDIVIDUÁLNÍ DŘEVOSTAVBY JAKO PASIVNÍ DOMY

Chcete mít pasivní dům podle vlastních představ?

Ukázat tak svoji individualitu?

Vlastnit jedinečnou stavbu s nízkými provozními náklady a vysokým komfortem bydlení?

Chci individuální dům

TECHNOLOGIE A SYSTÉMY PRO INDIVIDUÁLNÍ PASIVNÍ DOMY

Vítejte v 21. století! Přírodní materiály, ze kterých je dřevostavba stvořena jsme propojili s nejmodernějšími technologiemi. Topení, chlazení, stínění, větrání, osvětlení, hospodaření s dešťovou vodou jsou ovládány inteligentním řízením. Dům máte pod kontrolou, ovládání je jednoduché a intuitivní. Právě moderní technologie stojí za mimořádným mikroklimatem pasivního domu.

Máme pro vás připravená garantovaná řešení od renomovaných výrobců. Stačí si jen vybrat.

 

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění v pasivním domě vnáší do interiéru designovou čistotu a nemusíte si zvykat na žádné radiátory. Teplo v domě je od podlahy ke stropu rovnoměrně rozptýlené bez žádných teplotních rozdílů. Navíc regulujete si teplotu v každé místnosti.

Podlahové nebo stropní chlazení

V létě už vás doma nebudou trápit úmorná vedra, když si pustíte chlazení. Teplo je odváděno podlahou nebo stropem mimo interiér. Tento způsob chlazení nevypouští ledový vzduch. Systém má navíc ochranu proti orosení podlahy, takže nikdo nepřijde k úrazu.

Řízené větrání

Řízené větrání vám dům větrá 24 hodin denně. Vzduch se filtruje přes pylové a prachové filtry. Díky křížovému výměníku tepla vám neuniká teplo z interiéru, to je předáváno čerstvému vzduchu, který je do interiéru přiváděn. Rozvody vzduchotechniky jsou odhlučněné pro maximální komfort bydlení.

Automatické předokenní žaluzie

Automatický systém se v letních měsících postará o to, aby vám slunce neudělalo z domova peklo. Nechte dům, aby se o vaše pohodlí postaral. Vy máte právo vždy zasáhnout do automatického režimu a vydat jiný pokyn. K ovládání můžete použít klasická nástěnná tlačítka nebo dálkové ovládání, mobil či tablet.

Inteligentní řízení

Přijde vám dům naplněný množstvím technologií složitý? Nebojte! Inteligentní řízení vám vše zpřehlední, zjednoduší a navíc vám k tomu přinese zábavu. Dům se o vás postará, ovládání je jednoduché a intuitivní a zvládne ho i vaše šestileté dítě. Používáme bezdrátový systém inteligentního řízení s možností jakéhokoliv budoucího rozšíření.

Hospodaření s dešťovou vodou

Pasivní dům nemusí spořit jen na energiích za vytápění a ohřev vody. Pořízením systému pro využití dešťové vody získáte dostatečnou zásobárnu vody pro zavlažování zahrady. Vodu ze zásobníku můžete použít ke splachování WC nebo jako přívod vody pro pračky.

Tepelná čerpadla

Jsou ideální variantou zdroje tepla pro pasivní domy. Ohřívají teplou vodu a zajišťují centrální vytápění. Tepelná čerpadla získávají teplo z okolního vzduchu nebo ze země, které je „zdarma“. Díky tomu bývají účty za energie méně než poloviční oproti tradičním zdrojům

Fotovoltaika

Instalace fotovoltaických panelů bude na střeše vašeho domu vyrábět elektřinu ze slunečního záření. Vyrobenou elektřinu můžete použít ve své domácnosti. Stanete se tak více nezávislými na dodavateli energie. V rámci programu Nová Zelená Úsporám můžete získat dotaci 100 tis. Kč.

Fototermika

Solární kolektory čerpají energii ze slunečního záření a předávají ji prostřednictvím tepelného výměníku do topné soustavy. Kolektory pracují nezávisle na venkovní teplotě a vykazují vysokou účinnost dokonce i v průběhu zimních měsíců. Tento solární přídavný zdroj energie pomáhá tepelnému čerpadlu vytvářet další úspory energií.

VÝHODY - PASIVNÍ DOMY D.E.E.D.

Komfortní bydlení

Kdo to nezažil, těžko tomu uvěří. Pasivní dům vytváří své osobité vnitřní mikroklima, které je zcela odlišné od běžných staveb. Představte si čerstvý vzduch za jakéhokoli počasí bez průvanu, prachu a pylu. Velká okna vám poskytnou úžasné výhledy a prosluněný interiér. Ohromí vás stálost vnitřní teploty v každé roční době. Budete si užívat vůni dřeva.

High-tech dům

Vítejte v 21. století! Přírodní materiály, ze kterých je dřevostavba stvořena jsme propojili s nejmodernějšími technologiemi. Topení, chlazení, stínění, větrání, osvětlení, hospodaření s dešťovou vodou jsou ovládány inteligentním řízením. Dům máte pod kontrolou, ovládání je jednoduché a intuitivní. Právě moderní technologie stojí za mimořádným mikroklimatem pasivního domu.

Státní dotace až 450 tis. Kč

Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Do 31.12.2021 lze žádat o státní dotaci na dům v tzv. pasivním standardu ve výši 300 tis. Kč (kategorie B1) nebo 450 tis. Kč (kategorie B2). Garantujeme, že na vhodném pozemku vždy splníme domluvenou kategorii pasivního standardu.  Dotace je vyplácena po kolaudaci stavby. Celý administrativní proces za Vás vyřídíme. www.novazelenausporam.cz.

Úsporný provoz

Pasivní dům vás osvobozuje! Tím, že vám doživotně přináší výrazné snížení provozních nákladů (cca 5 500 Kč na vytápění, ohřev vody a technologie za rok) z vás dělá bohatší rodinu. Díky finančním úsporám si můžete pořídit více dovolené, financování nákladných koníčků, různé investice a nebo je můžete využit na splácení vaší hypotéky.