Veletrhy jsou cestou k informacím

Pan Pavel žije v rodinném domě od firmy DEED již skoro rok a celkový dojem, který z bydlení má, je dle jeho slov: „výborný“. Před bydlením v novém, žil pan Pavel s rodinou v panelovém bytě, a jak sám říká: „život v panelovém bytě a v rodinném domě se opravdu nedá srovnávat“!

Když si pan Pavel vybíral firmu, se kterou by chtěl stavět svůj vysněný dům, tak v první řadě veškeré potencionální dodavatele obeslal emailem, který obsahoval jeho individuální požadavky. O problematiku pasivních a nízkoenergetických dřevostaveb se dále pan Pavel zajímal na veletrhu dřevostaveb.

„Navštivte veletrhy!“, říká pan Pavel

Stavební veletrh FOR PASIV je veletrh zaměřený na pasivní domy a dodavatele materiálů a technologií pro pasivní a nízkoenergetické domy. Firma D.E.E.D. jako tradiční vystavovatel na stavebních veletrzích bude účastníkem FOR PASIV , stejně jako na veletrhu Dřevostaveb.

pasiv_468x60

Pan Pavel se díky kontaktům a doporučením, která na veletrhu získal, právě s firmou DEED seznámil. Na dotaz, zda by pan Pavel dnes dům vybíral stejným způsobem, odpověděl, že ano. Opět by obeslal několik firem a porovnával by zpracování nabídky a komunikaci s dodavatelem. Pan Pavel také dodává, že prvotní komunikace je pro získání důvěry klienta velmi důležitá.

Individuální stavba dle vašich požadavků

Nejdůležitějším bodem při výběru domu byla možnost účastnit se utváření vnitřního uspořádání a dispozic domu s ohledem na jejich praktičnost. Díky specializované projekční kanceláři firmy DEED a pružnému flexibilnímu obchodnímu oddělení, je možné si navrhnout dům a jeho vybavení podle vašich představ a v rámci vašeho rozpočtu. Formou konzultací a připomínek při zpracování projektové dokumentace se tak můžete stát aktivním spolutvůrcem svého rodinného domu, stejně tak jak to udělal pan Pavel.

Prvotní návrhy, které pan Pavel měl, se po vzájemné komunikaci s obchodním zástupcem několikrát měnili. Nakonec, společně s projektanty firmy DEED, byl projekt dotažen do konce a panu Pavel dnes plně vyhovuje. Pan Pavel nejvíce oceňuje možnost navrhnout si rozměry domu a vnitřní uspořádání podle svých představ. Nikdo mu nevnucoval hotový projekt domu a měl tak možnost volby.

S průběhem výstavby, odvedenou prací a jednáním s firmou DEED byl pan Pavel spokojen. Dle jeho slov byla odvedená práce v pořádku, oceňoval především rychlost výstavby a jednání s firmou, které bylo bez problémů. Na otázku, zda při výstavbě bylo vše v pořádku, pan Pavel odpověděl, že se problémy naleznou vždy, dům je složitá věc, ale důležité je mít chuť je oboustranně vyřešit, což se ve výsledku podařilo.

foto-hochmal

Jedinečnost dřevostavby

Na novém bydlení se panu Pavlovi nejvíce líbí, že vše dopadlo tak, jak se s firmou DEED na začátku domluvili. Dřevostavbu by doporučil všem, kteří se o ni zajímají. Dřevostavby dnes mohou být po architektonické stránce velmi působivé a zcela rovnocenné zděným domům. Použití dřeva pro stavbu rodinných domů velmi dobře vyhovuje současným požadavkům na funkčnost, finanční dostupnost bydlení a udržitelnost výstavby z hlediska vyčerpatelnosti surovinových zdrojů. Pan Pavel vidí výhodu dřevostavby především v její nekonečné variabilitě. Jak říká: „každému se líbí něco jiného, a právě toho lze u dřevostavby, při troše snahy, dosáhnout.“