Zkušenost s firmou D.E.E.D. – nízkoenergetické bydlení

Pan S. bydlí v nízkoenergetickém dvoupodlažním rodinném domě od firmy D.E.E.D. již 6 let. S kvalitou bydlení je velmi spokojen, jak doslovně a výmluvně dodává: „bez problému“. Když se pan S. rozhodoval, se kterou firmou by svůj nový dům rád postavil, tak pro něho byly zásadní tři body – rychlost výstavby, cena a nízkoenergetický charakter stavby.

Výroba a montáž dřevostaveb se obecně řadí k nejrychlejším stavebním technologiím na trhu. Rychlá výstavba šetří stavební režie, ale také úroky, případně pronájem za bydlení. Volba typu stavby, a tedy i první bod pana S. vyžadující rychlost výstavby byl splněn.

Při výběru svého nového dodavatele dřevostavby se pan S. nejdříve zaměřil na konkurenční firmu, která ovšem nečekaně ze dne na den ukončila činnost. Poté si pan S. vybral firmu D.E.E.D., která splňuje další dva požadované body – cenu a nízkoenergetický charakter stavby.

Úspory nízkoenergetického domu

Za nízkoenergetické domy se označují budovy s potřebou tepla na vytápění do 50 kWh/m² za rok. Nízkoenergetický dům se od toho klasického liší zejména tím, že je velmi dobře odizolován, takže se roční spotřeba tepla podstatně snižuje. Oproti běžné výstavbě může být potřeba tepla nízkoenergetického domu nižší až několikanásobně. Výdaje nízkoenergetické domácnosti na vytápění, ohřev vody a technologie, činí ročně přibližně 15 000 Kč. Této nízké spotřeby energií je dosaženo především díky jedinečným izolačním vlastnostem domů, optimálnímu využití sluneční energie a rekuperaci odpadního tepla, které se předává ve výměníku čerstvému vzduchu a dům se tak nemusí opětovně vytápět. Do stavby nízkoenergetického domu je sice zpočátku zapotřebí vyšší investice, ale díky úspoře energie se tato investice po několika letech vyrovná.

foto-szarszoi_fb

Nepodceňujte kvalitu týmu!

S původní firmou měl pan S. započatou pouze projektovou dokumentaci. S firmou D.E.E.D. šlo poté vše ráz naráz. S výstavbou, odvedenou prací a jednáním s firmou D.E.E.D. byl pan S. spokojen, dle jeho slov byla spolupráce výborná. Především byl spokojen s šikovným stavbyvedoucím a jeho odvedenou prací. Pan S. si dále pochvaloval i práci architektky, která byla velmi ochotná a výborně se vypořádala s úpravami původního projektu od konkurenční firmy. Pan S. reklamoval jen pár maličkostí, které byly vyřízeny okamžitě.

 

Výroba vašeho domu a výstavba pod kontrolou?

Firma D.E.E.D. umožňuje svým klientům zúčastnit se výroby svého domu na hale a přesvědčit se tak o dodržování technických předpisů, norem a požadavků na kvalitu. Dále je také možné, aby se výstavby základové desky, kdy probíhají standardně kontrolní dny, účastnili klienti současně i se svým stavebním dozorem. Této možnosti využil i pan S., který měl při výstavbě základové desky přítomného „svého člověka“, který celý průběh kontroloval. Dle slov pana S. byl pověřený stavební dozor s průběhem výstavby spokojen a neměl žádné výraznější připomínky.

Dnes je pan S. rád, že už má dům postaven a nic dalšího stavět nemusí. Na svém bydlení nejvíce oceňuje nízké provozní náklady a stavbu s firmou D.E.E.D. doporučuje všem, kteří mají v plánu stavět nízkoenergetický dům, potažmo dřevostavbu.

Pamatujte, že nízkoenergetické, případně pasivní domy, jsou výhodnou investicí do budoucnosti. Se zvyšujícími se cenami energií roste nejen vaše roční úspora nákladů, ale i tržní cena nízkoenergetických a pasivních domů. Ve společnosti tak stále stoupá povědomí o nutnosti trvale udržitelného rozvoje a environmentálně šetrné výstavby.